Tagasi põhilehele

Bioinformaatika ja andmehaldus

ELIXIR Estonia Logo ELIXIR Eesti pakub erinevaid võimalusi, et aidata teid COVID-19 seotud uurimisprojektiga. Meil töötavad mitmed eksperdid, kes saavad teid toetada bioinformaatika analüüsidega, süsteemide arendamisega ja andmehaldusega. Kõigis meie projektides oleme pühendunud õiglasele ja reprodutseeritavale teadustööle, mis vastab kõrgeimatele teaduslikele standarditele.

Praegu on prioriteediks seatud COVID-19ga seotud uurimisprojekte.

Bioinformaatika

Meie töögrupp koosneb bioinformaatikutest, kellel on väga suur kogemuste pagas. Omame oskusi geneetiline variatsioonide analüüsides, ekspressiooni analüüsides, ühe raku/kogu genoomi assambleerimises ja annotatsioonis, fülogenoomikas, proteoomikas, metaboloomikas, masinaõppes, suure andmetega (big data) töötlemises, integratiivses analüüsis ja biostatistikas.

Süsteemi arendamine

Süsteemi arendajate meeskond saab aidata kõigega, alates tööriistades ja koodi optimeerimisest kuni portaalide, ressursside ja andmebaaside koostamiseni.

Andmehaldus

Andmekogude kättesaadavaks tegemiseks Euroopa COVID-19 andmeportaalides (vaata peatükki andmete sisetamine. ELIXIR Eesti (elixir@ut.ee) saab teid aidata andmehalduse planeerimisel, andmete FAIR printsiipidele vastavaks tegemisel ning andmete avaldamisel avalikes repositooriumites vastavalt rahvusvaheliselt kokkulepitud standarditele.

Et muuta teie teadusuuringud ja andmete jagamine tõhusamaks, on soovitatav (mõnikord nõutav ka projekti rahastajate poolt) luua projekti alguses andmehaldusplaan. Andmehaldusplaan (DMP) on dokument, milles on öeldud, kuidas kavatsete töödelda uusi ja olemasolevaid andmeid, nii oma uurimisprojekti vältel kui ka pärast projekti lõppu.